Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Pozitif Giyinmenin Gücü
Pozitif Giyinmenin Gücü
11
Eyl

pozitif giyinmenin gucu Pozitif Giyinmenin Gücü

İstersek tek bir parçayla, istersek birçok parçayla, dilersek çok uygun rakamla, dilersek çok yüksek meblağla, çok yüksek topukla veya düz bir tabanla… Çok çeşitlidir giyinmek.

Vücudumuzu kapatmak, örtmek odaklı doğan güçlü bir sanattır, sektördür, modadır. Sürekli değişir, yakın geçmişte bayılarak aldığımız parça kısa bir süre sonra burun kıvırttırabilir. Hızlı değişir, Kişiye asla ‘asla’’ dedirtmez. Öyle bir akımdır ki, ucundan da olsa tutunmazsan yadırgandırır. Sıkıcı giyinmek vardır, öylesine giyinmek vardır, hep şık olmak vardır, bir de özenmemiş gibi bir görüntünün perde arkasında saatlerce süren bir uğraş vardır.

Alınan tüm parçalar, ödenen tüm paraların tek bir sebebi vardır: MUTLU OLMAK! Bir kıyafeti giydiğinizde kendinizi mutlu hissetmiyorsanız o kıyafet çöpe atılmalıdır. Kişiden kıyafete, kıyafetten kişiye enerji akımı oluşur. Kişiliğimizi yansıtmak üzere kullandığımız güçlü bir iletişim aracı olan kıyafetler, psikolojimize etki eder. Enerjimizi yükseltir veya düşürür.

Psikologların ‘’Giyilmiş Algı’’olarak nitelendirdikleri bu durum, modumuzun çizilmiş tablosudur. Psikolojimizin rengini belli eden, gözümüzün içinin yalan söylemesinin imkansızlığı kadar gerçektir. Moda ile psikoloji apayrı iki şey gibi görünürken, kumaş ve terzi kadar da birliktedir. İyi hissetmek, güzel görünmek, günün gereğini yapmak, eksik kalmamak bunların hepsi psikolojik tablomuzu belirler. Renklerin büyüsü psikolojimize tesir eder, kumaşların desenleri ritmimize dokunur.

Pozitif giyinmek tıpkı yeni bir kıyafetin vücudumuzla buluştuğu ilk an gibi kişiyi güçlü kılar. Çoğu kişinin gözükmediği için önem vermediği iç çamaşırının kişinin üzerindeki gizli etkisi tahmin edilemez. İç güzelliğin dışa vurumu gibi, özenmemiş görüntünün altında yatan gizli saatler gibidir. Yeni tanıdığınız bir kişiyi değerlendirmek için gerekli olan 3 saniyede görüntü kokumuzun da önemi çok büyüktür. Herhangi bir toplantı sırasında, kalabalık bir ortamda gözlerine bakarak konuşmanın tercih edileceği kişi koşulsuz görüntü kalitesi olan kişi olacaktır.

Hayat genç kalmak için çok kısa, gençlik ise giyinmek için yetersiz. Kıyafetleriniz oyuncağınız olsun, siz de çocuk olun. Barbie’yi giydirdiğiniz zamanlara gidin, ‘’büyüyünce…’’ dediğiniz güne gidin, ‘’iş kadını olunca…’’ya gidin, ‘’evlenince…’’ye gidin. Şimdi ise aynaya bakın. Neresindesiniz?

RENGİN BÜYÜSÜNDEN FAYDALANIN

Beyaz renk, masumluğu ve temizliği temsil ederken, siyah gücü temsil eder. Bu iki pozitif rengin karışımından oluşan gri ise kişinin enerjisine kilit vurur. Hiçbir ten rengi gri rengini güzel taşıyamaz.

VÜCUDUNUZU SEVİN
Vücudunu sevmeyen kişi, ne giyerse giysin pozitif bir görüntü sergileyemez. Vücudunuzla barışık olun.

RUH HALİNİZİ TESPİT EDİN

Neşeye ihtiyacınız varsa; turuncu, ilhama ihtiyacınız varsa; sarı, canlanmaya ihtiyacınız varsa; kırmızı renkten destek alın.

Modaguru.com

Gelen Aramalar: modapozitif,modapozitif com,güzel giyinmenin psikolojik etkisi,moda tüyoları facebook
Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar