Kayıt Sayfasına Hoşgeldiniz
Giriş Sayfasına Hoşgeldiniz
Şifrenizi mi unuttunuz?
Alışkanlıklarımız ve 21 Gün
Alışkanlıklarımız ve 21 Gün
6
Eyl

21 Day Alışkanlıklarımız ve 21 GünAlışkanlıklarımız; alışkanlık haline getirmek istediklerimiz, kurtulmak istediklerimiz veya kazanmak istediklerimiz.

Hayatımızın büyük bir kısmını alışkanlıklarımız oluşturuyor. 0-5 yaş arası ağırlıklı olmak üzere 5-10 yaş arasında anne-baba ve yakın çevremiz tarafından kodlanan her şey bugünümüzü oluşturuyor.

Bir şeyi alışkanlık haline getirmek için ihtiyacımız olan tek şey 21 gün. Yeni bir alışkanlık zihne ve hücresel belleğe kalıcı olarak 21 günde yerleşiyor. 20 gün boyunca aynı şeyi yapan kişi 21. günde alışkanlık kazanmış oluyor. Sağlıklı bir yaşam tarzını hayat felsefesi haline getirmek istediğimizde, 5 gün sonrasında pes etmek, sigarayı bırakmak istediğimizde 1 hafta sonra yeniden başlamak, sporu hayatımıza sokmak istediğimizde 2 hafta sonra kaydolduğumuz spor salonunun önünden bile geçmemek, hayatımızdan çıkardığımız sevgilimizi 10 gün sonra dayanamayıp aramak…

Bunların hepsi alışkanlık haline getirmek için boyunca sürdürmememizden kaynaklanıyor. Çünkü her zaman bilinç ve bilinçaltı çatıştığında kazanan bilinçaltı oluyor. Bilinçaltımız, deneyimlediğimiz her şeyin, tüm inançların, olumlu ve olumsuz davranışların yuvası. Bilinçli zihin dakikada dokuz düşünceyi bilinçli olarak algılarken, bilinçaltı dakikada iki buçuk milyon bilgi parçacığını kayıt altına alıyor. Bilincimizin çok ötesinde bir hızla işleyen bilinçaltı, değişimden nefret ediyor. Fakat bilinçaltımızla vereceğimiz 21 günlük savaş sonrasında kazanma olasılığımız çok yüksek.

21 360x213 Alışkanlıklarımız ve 21 GünUykuda bile çalışmaya devam eden bilinçaltımız, aldığı tüm bilgileri çeşitli dosyalarda koruma altına alarak, onlar arasında bağlantılar oluşturup önümüze sunuyor. Kendimizi anlayamamamızın bir sebebi de, bilinçaltımızın biz farkında olmadan, bazen televizyon izlerken bile kayıt altına aldığı kodlamalardan kaynaklanıyor.

Yeni alışkanlıklar kazanmak için, eski alışkanlıkları yok etmek için yapmamız gereken tek şey 21 günlük bir süreç. Kendimizi önceden şartlandırdığımız kötü düşünceleri bularak yerine olumlu alışkanlıklar yerleştirmek için başlayın. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,ALIŞKANLIK!

HİÇ KİMSE BİR ALIŞKANLIĞA VEDA ETMEK CESARETİNİ GÖSTEREMEZ BALZAC
ALIŞKANLIKLAR BIRAKILMAZLARSA, ZAMANLA İHTİYAÇ HALİNE GELİRLER
ST.AUGUSTİNE

ALIŞKANLIKTAN DAHA BÜYÜK BİRŞEY YOKTUR
OVİDİUS

SABIRSIZLIK, YARININ BUGÜNDEN DAHA İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNDE HİSSETTİĞİN DUYGUDUR. ÜZGÜNÜM AMA OLMAYACAK
MİKE DOOLEY

Modaguru.com

Gelen Aramalar: 21 gunde kuantum,kuantumun 21 maddesi,21 günde kuantum maddeleri,kuantum 21 kuralı söyleyeceklerimiz
Yazı Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış
Çok Okunanlar